Reguła 80/20 została już omówiona przez wiele osób. Nie wiem kto pierwszy wpadł na ten pomysł.

Jednak reguła 80/20 przede wszystkim mówi, że:

80% twojego sukcesu bierze się z 20% twoich działań.

Idąc dalej, regułę 80/20 można stosować również w innych obszarach:

  • 20% pisarzy sprzedaje 80% książek,
  • 20% twoich pracowników wyrabia 80% twojej sprzedaży,
  • 20% przestępców popełnia 80% przestępstw.

Chodzi o to, że zwykle niewielka grupa ludzi jest odpowiedzialna za dużą część rzeczy.

To samo można powiedzieć o twoim życiu, tylko kilka rzeczy, które robisz, jest odpowiedzialnych za dużą część twojego sukcesu. Być może 20% twoich produktów daje ci 80% twoich przychodów. A może przez 20% swojego dnia wypracowujesz 80% swojej produktywności.

Cokolwiek to jest, musisz ZNALEŹĆ te 20% i je wykorzystać. Jeśli 20% tego, co robisz, daje 80% wyników, spróbuj to robić przez 80% swojego czasu i wyobraź sobie jakie wtedy będą twoje wyniki.

Oto kolejny sekret:

Hipotetyczna reguła 80/20 nie istnieje dla 1% najlepszych.

Wszyscy najlepsi, których znam, w tym ja sam, stosują regułę 10X – wykorzystując całą naszą energię do osiągnięcia konkretnego celu. Reguła 10X opiera się na zrozumieniu ile wysiłku i przemyśleń wymaga zrobienie czegoś z sukcesem.

Być może jeśli spojrzysz wstecz na swoje życie, zobaczysz, że w ogóle nie doceniałeś zarówno działań, jak i przemyśleń koniecznych do osiągnięcia swoich celów, aby można je było uznać za udane.

Reguła 10X dotyczy tego, co musisz przemyśleć i zrobić, aby osiągnąć 10-krotnie większą satysfakcję niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Jeśli stosujesz regułę 80/20, to musisz zacząć zwiększać te 20%.

Zapamiętaj to, a jeśli nic innego z tego wpisu nie zapadnie ci w pamięci, to przynajmniej jedno weź sobie do serca:

Dowolny cel, jeśli zastosujesz do jego realizacji właściwą ilość odpowiednich działań, jest osiągalny.

Jeśli spędzasz czas na 80% działań, które nie przynoszą wielu rezultatów, nigdy nie osiągniesz imponujących wyników. Nikt nie skorzysta na twoich porażkach. Sukces nie jest czymś, co ci się przydarza. To coś, co dzieje się dzięki tobie i działaniom, które podejmujesz.

Podejmowanie zmasowanych działań oznacza dokonywanie z jakiegoś powodu nierozsądnych wyborów, a następnie trzymanie się ich podejmując jeszcze większe wysiłki. Skup swoje wysiłki na tym 20% swojego życia, które będzie miało największy wpływ.

Zmasowane działania, obejmujące WŁAŚCIWE zadania, gwałtownie poprawią sytuację na twoim koncie bankowym, poszerzą twoją sieć relacje i poprawią twoje życie.

Im bardziej wygrywasz w życiu w ten sposób, tym wyższy będzie twój potencjał. I tym większych wyzwań będziesz pożądać. Więc zastosuj dzisiaj regułę 10X. Zacznij realizować swoje „20%.”.

Bądź świetny,

GC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons